Banie dwunaste w kraju
Podróżnik już na trasie
Charytatywna sztafeta
Rajd Krwiodawców

W dniach 1-3 czerwca w Czarnej koło Dębicy (woj. podkarpackie) odbył się krajowy finał XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wygrali gospodarze. Mistrzowie naszego województwa w kategorii gimnazjów - drużyna z Bań w składzie: Marcin Miecznikowski, Rafał Świeboda i Michał Ziętara zajęła dwunaste miejsce wśród 16 najlepszych drużyn z poszczególnych województw. Uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, jeździli w miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód, udzielali pierwszej pomocy. Na torze przeszkód najlepiej z bańskiej ekipy pojechał M. Ziętara, który na całej trasie tylko raz się podparł. 22 punkty na 25 możliwych zdobył w teście M. Miecznikowski. Tylko jeden błąd w miasteczku ruchu drogowego popełnił R. Świeboda. Na zdjęciu od lewej: Marek Konkolewski (sędzia główny), Marian Karbownik (opiekun drużyny), Zbigniew Kogut, stoją: Marcin Miecznikowski, Rafał Świeboda, Michał Ziętara.