Sport

Jarosław Przygoda
SPORT

Trenuje kadrę narodową
Jarosław Przygoda - założyciel Klubu Bokserskiego Garda Chojna został ponownie powołany na trenera młodzieżowej kadry narodowej bokserów w wieku 17 i 18 lat. W 2011 roku jego 14-letni wychowanek Eryk Giermak z Chojny zdobył mistrzostwo Europy uczniów, a trzy lata później mistrzostwo Polski młodzieżowców. Inna trenowana przez Przygodę zawodniczka - Justyna Pietras zdobyła w 2014 roku brązowy medal w wadze 60 kg na mistrzostwach Europy juniorów.
(tekst i fot. rr)

Zapisy na Transgraniczny Festiwal Biegowy
Ruszyły już zapisy do 3. Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się 3 maja. Można zmierzyć się na dystansie 10 km lub w półmaratonie. Regulamin i zapisy: na ww.mosgryfino.pl albo www.transgraniczny.xn.pl. Warto się pospieszyć, bo liczba startujących jest ograniczona.

Szachowy styczeń
Jednym z wydarzeń towarzyszących Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryfinie był 14 stycznia 19. Błyskawiczny Orkiestrowy Turniej Szachowy WOŚP 2017, zorganizowany przez UKS Biały Pion w Pałacyku pod Lwami (GDK). Na starcie stanęło 24 zawodników, którzy rozegrali 9 pięciominutowych rund. Wygrał będący ostatnio w wysokiej formie Adam Hajdaś przed Mikołajem Turkiem, Szymonem Soszką i Bartkiem Nędzarkiem (wszyscy po 5,0 pkt). Puchar dla najlepszej z dziewcząt otrzymała Kinga Dejewska, a dla najmłodszych zawodników - Hanna Grabowska i Hubert Kopija.

Hanna Grabowska i Adam Hajdaś

Turniejowi po raz trzeci towarzyszyła miniaukcja orkiestrowo-szachowych gadżetów. Cały dochód (także z wpisowego), czyli 831 zł, przekazano na WOŚP. Ciasta upiekły mamy młodych szachistów.
Do tradycji należy już przygotowana kolejny raz wystawa kompletów szachowych z całego świata. Wykonane były z drewna, metalu, plastiku czy kamienia, a pochodziły m.in. z Węgier, Czarnogóry, Niemiec, Egiptu, Kanady, Meksyku, USA, Peru.
Tydzień wcześniej, czyli 7 stycznia młodzi szachiści Białego Piona wzięli udział w IX Międzynarodowym Turnieju Noworocznym w Eberswalde. Mimo zaśnieżonych dróg przyjechało ponad 70 zawodników z Niemiec i Polski. Gryfinianie spisali się bardzo dobrze. W turnieju młodzieżowym do lat 14 bezkonkurencyjny okazał się Adam Hajdaś, wygrywając wszystkie siedem partii. Drugi był Adrian Paździor (najlepszy w kategorii do lat 12). Obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie. Wśród dziewcząt również triumfowały podopieczne Krzysztofa Rudnickiego: w grupie do lat 12 wygrała Ola Kucharczyk, a druga była Nikola Radomska. Do lat 8 wygrała Liwia Babińska, wyprzedzając swą koleżankę Hanię Grabowską. Ponadto Kajetan Jędraszczyk wywalczył czwarte miejsce, a Gabriel Jazukiewicz piąte.
W najbliższą sobotę o godz. 10 zostanie rozegrany pierwszy tegoroczny turniej o Grand Prix Gryfina w szachach.

Turniej ping-ponga w Cedyni
VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni odbędzie się w sobotę 11 lutego w sali gimnastycznej miejscowej szkoły. Kategorie: kobiety, młodzież do lat 16, mężczyźni od 17 do 25 lat, seniorzy powyżej 45 lat. Początek o godz. 10. Oprócz pucharów organizatorzy obiecują posiłek i dobrą zabawę. Zgłoszenia: Lech Kopiecki - tel. 500 667 490.