Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 49 z dnia 05.12.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Marszałek chce od gminy miliona
Kto się wycofuje?
16 milionów dla Kołbacza
Budżet bez okowów
Seniorze, dotknij gotyku!
Rozpoczęła się rozbudowa przedszkola
Nadal nie chcą ryczałtu
Sport

SPORT

Marcelina Osińska
Czas podsumowań: historyczny sukces
Grudzień to mało dynamiczny miesiąc w sporcie, bo zakończone zostały rozgrywki piłkarskie, a także inne dyscypliny zaliczane do sportów letnich. Obecnie jest czas podsumowań rocznych, roztrenowania i układania planów treningowych na przyszły rok. Na str. 16 zamieszczamy tabele piłkarskie po rundzie jesiennej, a poniżej krótkie podsumowanie osiągnięć sekcji lekkoatletycznej Hermesa Gryfino. Lekka atletyka jest sportem wymiernym i tutaj łatwo ocenić klasę zawodnika i klubu.
Trenerzy Hermesa przyznają, iż nigdy nie zbliżyli się nawet do tegorocznych osiągnięć i zapewne jest to apogeum sukcesów, bo w tak niewielkim klubie trudno trafić na taki wysyp talentów. O osiągnięciach hermesiaków pisaliśmy na bieżąco, więc nie będziemy już ich powtarzać, lecz podamy miejsca, jakie zajmują najlepsi zawodnicy w tabelach krajowych. Warto o tym wspomnieć, bo aż czwórka zawodników jest na czele krajowych list.
Paweł Pankratow
Ranking młodziczek (do 16 lat) w chodzie na 3 km otwiera Marcelina Osińska, która także jest mistrzynią Polski. Jej starsza koleżanka Agata Piekarz otwiera z kolei listę na 5 km juniorek młodszych. Agata to także mistrzyni Polski, aktualnie powołana do kadry narodowej, gdzie objęta jest szkoleniem centralnym. Następna kadrowiczka to Aleksandra Kwiecień, która zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w trójskoku i ma najlepszy wynik w kraju w tej konkurencji. Ola także doskonale radzi sobie w skoku w dal, bo jest sklasyfikowana na trzeciej pozycji.
Aleksandra Kwiecień
Wśród młodzieżowców (do lat 23) listę krajową w biegu na 5 km otwiera Paweł Pankratow. Jest on także w czołówce innych dystansów: drugi na 3 km, ósmy na 10 km i dwunasty na 1500 m. Jak już parokrotnie wspominaliśmy, Paweł ma bardzo delikatną strukturę fizyczną i częste kontuzje hamują jego karierę.
Hermes ma także drugiego Pawła - o kilka lat młodszego i równie utalentowanego. Młodzik Paweł Gadomski (medalista mistrzostw Polski) zajmuje trzecią pozycję w kraju w biegach na 800 i na 2000 m oraz szóstą na 1000 m.
Juniorka młodsza Weronika Stefaniuk, skacząc wzwyż 171 cm, uzyskała trzeci krajowy wynik. To bardzo utalentowana zawodniczka (także medalistka MP), która może znacznie wyżej podnieść swoją poprzeczkę. Z kolei dziesięcioboista Piotr Oleszczyszyn od paru lat ociera się o medal. W tym roku w krajowym czempionacie zajął czwarte miejsce i taką też ma pozycję w tabelach. Indywidualnie w swojej kategorii wiekowej U 23 Piotr ma dziewiąte miejsce w oszczepie i dziesiąte w skoku wzwyż. W krajowej czołówce na dziesiątych pozycjach uplasowały się także: Marta Kaciupa (juniorka) w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz juniorka młodsza Michalina Zembik w chodzie na 5 km.
Tadeusz Wójcik (fot. Hermes)


Autsajder pokonany
Kolejne zwycięstwo odnieśli w II lidze piłkarze ręczni KPR Gryfino. W sobotę wygrali na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS UKW Bydgoszcz 28:23 (16:13). Skład gości i liczba bramek: Lebiecki, Gołofit - Maciej Jezierski 7, Polak 6, Lasko 5, Prokopczyk 5, Marek Jezierski 4, Góralski 1, Telenga, Możyński, Sztoban, Borsuk, Białek.
Inne wyniki: AZS UMK Toruń - Jeziorak Iława 28:31, MOSiR Kętrzyn - Szczypiorniak Olsztyn 24:35, MLKS Borowiak Czersk - Tytani Wejherowo 24:28, SMS II Gdańsk - Sambor Tczew 26:25. Prowadzi SMS II, a gryfiński zespół jest na piątym miejscu i w sobotę gra u siebie z przedostatnim w tabeli MOSiR-em Kętrzyn.


Najmłodsi na starcie

Badmintoniści w Trzcińsku-Zdroju

Już siedemnasty raz na turnieju w Trzcińsku-Zdroju spotkali się najmłodsi badmintoniści. Przyjechało 105 osób z Kędzierzyna-Koźla, Sianowa, Lipian, Bełcznej, Gwdy Wielkiej i Góralic. Dla niektórych były to pierwsze w życiu zawody. Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta U-9
1. Zofia Biel - Góralice
2. Zuzanna Kurek - Gwda Wielka
3. Maja Stańczyk - Góralice
Antonina Gajewska - Kędzierzyn-Koźle

Chłopcy U-9
1. Maciej Zmarz - Kędzierzyn-Koźle
2. Kosma Saniawa - Kędzierzyn-Koźle
3. Piotr Lis - Sianów
Krzysztof Łoboda - Kędzierzyn-Koźle

Dziewczęta U-11
1. Martyna Ziętek - Góralice
2. Jagoda Gediga - Kędzierzyn-Koźle
3. Olimpia Maślanka - Kędzierzyn-Koźle
Maja Kasińska - Kędzierzyn-Koźle

Chłopcy U-11
1. Michał Makuchowski - Góralice
2. Tomasz Cież - Kędzierzyn-Koźle
3. Eryk Marczak - Góralice
Paweł Jurek - Kędzierzyn-Koźle

Dziewczęta U-13
1. Wiktoria Lewandowska - Góralice
2. Zuzanna Biel - Góralice
3. Malwina Gediga - Kędzierzyn-Koźle
Julia Kuczyńska - Lipiany

Chłopcy U-13
1. Patryk Daroń - Kędzierzyn-Koźle
2. Jakub Knichnicki - Kędzierzyn-Koźle
3. Kacper Kurek - Kędzierzyn-Koźle
Leon Jankowski - Kędzierzyn-KoźlePiłkarze Energetyka w tarapatach
W sobotę w dwóch zaległych meczach Lech II Poznań zremisował z Unią Solec Kujawski 1:1, a Bałtyk Gdynia wygrał z Pogonią II Szczecin 1:0. Energetyk Gryfino po rundzie jesiennej jest na przedostatnim miejscu, więc jego sytuacja nie jest optymistyczna, zwłaszcza że 35-letni grający trener Łukasz Cebulski zapowiedział, iż wraz z grupą zawodników opuszcza klub. Mimo zwiększonej dotacji ze strony miasta w październiku zabrakło na stypendia dla zawodników.

do góry
2018 ©  Gazeta Chojeńska