Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 45 z dnia 06.11.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Polityczne zmiany w Chojnie i Baniach
Wybuch w kamienicy
W świecie Dwurnika
Kolejny etap remontu dachu
Nominowani do Bocianów
Nie tylko dla rowerzystów
Sport

Wybuch w kamienicy

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 31 października w południe w centrum Mieszkowic. Na poddaszu należącej do gminy kamienicy przy ul. Jana Pawła II eksplodował gaz, wywołując pożar. Trzy osoby zostały ranne, w tym ciężkich poparzeń doznał 59-letni mężczyzna, którego helikopterem przetransportowano do szpitala w Gryficach. Z palącego się budynku, w którym zawaliła się frontowa ściana, ewakuowano 23 osoby, a z dwóch sąsiednich około 30. Zapewniono im nocleg. Na miejsce przybyły grupy operacyjne strażaków z Komendy Powiatowej i Komendy Wojewódzkiej. Po opanowaniu ognia rozebrano część budynku. Specjalistyczna grupa z Poznania przeszukała obiekt. Dwa psy poszukiwawcze sprawdziły pogorzelisko i stertę gruzu na jezdni obok budynku, ale nie odnalazły nikogo. Sprawdzono stabilność konstrukcji (pomiary nie wykazały uchybień). Prokuratura wyjaśnia, czy przyczyną wybuchu było - jak określono - „karygodne działanie człowieka, czy też stanowiło nieszczęśliwy wypadek”.


Władze gminy Mieszkowice zwracają się z apelem o pomoc finansową oraz użyczenie lub wynajem mieszkań dla rodzin, które w pożarze straciły dorobek całego życia. Pieniądze można wpłacać na konto gminy: Bank Spółdzielczy Chojna Oddział Mieszkowice - nr 34 9370 1033 0200 0475 2002 0002 z dopiskiem „Pomoc pogorzelcom z Mieszkowic”. Informacje w sprawie mieszkań należy przekazywać pod nr tel. 91 46 66 900 bądź osobiście do Urzędu Miejskiego w Mieszkowicach, pok. nr 16. Gmina apeluje również o pomoc rzeczową w postaci sprzętu gospodarstwa domowego i mebli (kontakt: tel. 889 580 659 lub 608 424 237).

W związku z pożarem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Rejon Dróg Lipiany, w uzgodnieniu z policją, zmieniła w Mieszkowicach organizację ruchu na drodze krajowej nr 31 na odcinku ul. Jana Pawła II i Słowackiego. Ruch tranzytowy skierowano ulicami: Poniatowskiego, Dworcową, Odrzańską.
(par, fot. KP PSP)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska