Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 04 z dnia 27.01.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze
P. Pawłowski będzie dyrektorem COKiS-u
Ruchy miejskie - nowa siła polityczna?
Cedynia ma budżet, ale zapowiada zmianę priorytetów
Radny proponuje, jak zwiększyć budżet
Będzie kontrola umowy
Gdzie 220 tysięcy?
Skrzydła motyla nad Swobnicą
Chcą przejąć szkołę
Mają pomóc stowarzyszeniom
Złóż życzenia walentynkowe!
Skrajny Osinów
Korona Widuchowej
Sport

Chcą przejąć szkołę

W podchojeńskim Lisim Polu powstała grupa inicjatywna, postulująca przejęcie od gminy tamtejszej szkoły. Obecnie działa tu filia Szkoły Podstawowej z Nawodnej. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Daniel Błażkiewicz - przedsiębiorca z Lisiego Pola. W niedzielę w miejscowej świetlicy odbyło się spotkanie pomysłodawców z mieszkańcami. Obecni byli m.in.: kierownik filii Teresa Borecka, prezes oddziału ZNP w Chojnie Iwona Hernik, radny Bronisław Krzyżanowski, dawny dyrektor miejscowej szkoły Edward Piotrowski, przedstawiciele kilkunastu rodzin. W zamierzeniu miałoby powstać tu stowarzyszenie, które prowadziłoby pełnowymiarową niepubliczną placówkę od zerówki do kl. VI wraz z oddziałem przedszkolnym dla dzieci 3- i 4-letnich.

Obecnie w filii jest tylko 39 uczniów. Według pomysłodawców, nowa szkoła mogłaby przyciągać uczniów spoza swego terenu, czyli spoza Lisiego Pola i Granicznej. Dotacje od sponsorów miałyby zagwarantować, że rodzice nie musieliby dopłacać do nauki swych dzieci.

Istnieje jednak wiele niewiadomych. Kolejne zebranie ma się odbyć 22 lutego, z udziałem m.in. dyrektorki takiej niepublicznej szkoły w Barnówku (gm. Dębno).
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska