Dzisiaj jest czwartek, 25 lutego 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 34 z dnia 25.08.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kitlas kolejny raz
Rzeki bez wody
Radni ulegli burmistrzom
Czekają na rozstrzygnięcie
Cedyńskie kontrole
Warsztaty dla eksporterów
Honorowi obywatele i gotycka Chojna
Gdzie bezpiecznie się kąpać?
Mądrzy po szkodzie
Łatwiej do Szczecina
Dawne dwory w Trzcińsku
Sport

Cedyńskie kontrole

Od stycznia do kwietnia trwał w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu audyt za lata 2011-2014. Jak poinformowała na sesji Rady Miejskiej 19 sierpnia skarbnik gminy Magdalena Krupińska, stwierdzono szereg nieprawidłowości, w tym braki w dokumentacji i prawdopodobnie naruszenie dyscypliny finansowej. O uchybieniach ze strony byłej dyrektorki COKiS-u Małgorzaty Karwan i głównej księgowej Danuty Maćko ma być powiadomiony rzecznik dyscypliny finansów publicznych.
3 sierpnia rozwiązano umowę z D. Maćko. Nową główną księgową w COKiS-ie jest Marta Garbart-Sadłowska.

Burmistrz Kotowicz i skarbnik Krupińska skontrolowały także wykorzystanie gminnych nieruchomości w przygranicznym Osinowie Dolnym. Jak oświadczono, wiele działek użytkowano bezumownie, a część niezgodnie z przeznaczeniem lub łamiąc zakaz poddzierżawiania. Niektórzy dzierżawcy bardzo tanio dzierżawią od gminy działki, a potem poddzierżawiają je za wielokrotnie wyższą cenę.

Ponadto burmistrz Kotowicz renegocjowała z kopalnią kruszyw w Golicach opłatę za działkę, na której znajduje się użytkowana przez tę firmę droga. Do tej pory kopalnia płaciła 2 gr za metr kw., co dawało 164 zł miesięcznie. Obecnie ma to być 40 gr.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska