Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 07 z dnia 12.02.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Życzenia walentynkowe
Jedenaście dni z Włóczykijem
Trzcińsko z mieszkańcami rozmawia o szkołach
Nowoczesna edukacja także w Chojnie
PKS nie pojedzie
Sport

PKS nie pojedzie

Wielokrotnie czytelnicy sygnalizowali nam problemy z korzystaniem z transportu publicznego we wsiach naszego terenu. Jeśli ktoś nie ma własnego pojazdu, to z niektórych miejscowości w ogóle nie może dostać się np. do pracy, do urzędu, na pocztę, do lekarza, do większego sklepu, domu kultury czy kina.

Takie sygnały napływają m.in. od mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 25 stycznia burmistrz Bartłomiej Wróbel poinformował, że PKS nie jest zainteresowana kursowaniem autobusu z tej miejscowości do Swobnicy (skąd można już dojechać dalej do Gryfina i Szczecina). Możliwe jest za to utworzenie połączenia busem trzy razy w tygodniu z Trzcińska do Chojny (do stacji kolejowej), co kosztowałoby gminę ok. 900 zł miesięcznie.

- A co z wioskami? - zapytała radna Maria Woźniak. Burmistrz odparł, że gmina nie jest w stanie tego obsłużyć, bo koszty byłyby dużo większe. Ale podpisywana jest właśnie umowa na wspólny transport publiczny. Powstaną trzy płatne linie obsługujące różne wioski raz w tygodniu rano do Trzcińska i po południu z powrotem. Transport funkcjonować będzie także w wakacje.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska