Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 48 z dnia 26.11.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Bronią Kostrzyneckiego Rozlewiska
Miasto jak z bajki
12 stycznia kolejny Finał WOŚP
Drugi kawałek murów na finiszu
Będzie nowy Rocznik
Jak to było zaraz po wojnie?
Non omnis moriar
Nawodna w Atenach
Sport

12 stycznia kolejny Finał WOŚP


Zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się w całej Polsce (i nie tylko) 12 stycznia. Tematem zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – Fundacja WOŚP zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii.

Oto zarejestrowane do ubiegłego tygodnia sztaby WOŚP z naszego powiatu oraz ich szefowie.
Banie: Dom Kultury - Paulina Witek
Cedynia: Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu - Mateusz Dominiak
Chojna: Zespół Szkół Ponadpodstawowych - Leszek Lejman
Centrum Kultury - Barbara Andrzejczyk
Mieszkowice: MGOK - Zbigniew Ciszek
Moryń: Zespół Szkół - Krzysztof Jaz
Trzcińsko-Zdrój: Trzcińskie Centrum Kultury - Łukasz Gładyszewski
Widuchowa: Szkoła Podstawowa - Mariola Żaczek

Dom Kultury w Baniach (ul. Skośna 7) zaprasza wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami. Można tu pobrać ankietę, którą po wypełnieniu należy zwrócić do 30 listopada. Kontakt z szefem sztabu: tel. 783 276 853 lub 91 416 63 66.
Jeden z chojeńskich sztabów (nr 4214) mieści się jak zwykle w Centrum Kultury. Zaprasza on chętnych wolontariuszy. – Czekamy także na artystów, zespoły, grupy taneczne, które zechcą się zaprezentować na naszej scenie. Zachęcamy do współpracy strażaków, stowarzyszenia, przedsiębiorców, mieszkańców. Prosimy o pomoc w przygotowaniu oprawy koncertów, ciepłego posiłku dla wolontariuszy, herbaty, kakao itp. – apeluje szefowa sztabu, a zarazem dyrektorka CK Barbara Andrzejczyk. Więcej informacji: tel. 91 402 20 01.

– 27 Finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca – mówi Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP. – Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy, jako organizacja pozarządowa, wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy ich szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej. Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi. Medycyna na świecie, dzięki postępowi w nauce i stosowaniu nowoczesnych, wręcz kosmicznych technologii, rozwija się nieprawdopodobnie szybko. Widać to zwłaszcza na salach operacyjnych, gdzie lekarze trzymający w rękach najnowsze zdobycze techniki dokonują rzeczy nieprawdopodobnych. Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska