Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 14.01.2020

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Znów pobiliśmy rekord!
Ptasia grypa atakuje
Małe szkoły - za i przeciw
Noworocznie i regionalnie
Sztuka i rzemiosło
Czytały Tokarczuk z Czubówną
Przejście nie do przejścia?
Sport

Znów pobiliśmy rekord!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w niedzielę już 28. raz i znów pobiła swe rekordy, zbierając pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, neurochirurgii.

Morsy w Jeleninie

Było jak zwykle kwestowanie, koncerty, licytacje, ale także bieg i marsz, a na plaży w podchojeńskim Jeleninie kąpiel miejscowego Klubu Morsów w lodowatej wodzie o temperaturze ok. 3 stopni (i powietrza 6 stopni).

Tuż przed biegiem w Moryniu

W Moryniu Finał WOŚP zaczął się już w sobotę, bo po raz siódmy zorganizowano tu bieg „Policz się z cukrzycą”, połączony z marszem nordic walkingu. W znakomitej atmosferze i pięknym otoczeniu nad jeziorem Morzycko, bez rywalizacji i ustalania kolejności, spotkało się ponad 50 miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Udział wzięły osoby nie tylko z naszego powiatu, ale też ze Szczecina, a także wychowankowie Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju. Wszystkich przywitali: burmistrz Józef Piątek i szef moryńskiego sztabu WOŚP Krzysztof Jaz, który prowadził też plenerową licytację koszulek WOŚP i innych orkiestrowych gadżetów. Do nastroju uczestników dostosowała się aura, bo po porannym deszczu tuż przed biegiem wyszło słońce. Na koniec posilano się przy ognisku.

Licytacje w Centrum Kultury w Chojnie prowadzili:
dyrektorka Barbara Andrzejczyk i Robert Bałachowski

Do wydarzeń z różnych miejsc naszej okolicy będziemy jeszcze wracać, podając m.in. zebrane kwoty.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska