Olimpijczyk Michał

Znów w kadrze
Mateusz Rajfur z Chojny (trenujący w FC Girondins Bordeaux we Francji) został powołany przez trenera Michała Globisza na sierpniowy dwumecz piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 19 ze Szwecją.

Czwarty w Europie
W Lublanie trwają Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce. Uczestniczy w nich chojeński miotacz Wojciech Strelczuk. Pierwsza wiadomość ze stolicy Słowenii była bardzo radosna, bo nasz zawodnik dostał się do finału w rzucie ciężarkiem o wadze 11,5 kg, zajmując ostatecznie bardzo dobre czwarte miejsce z wynikiem 15,27 m. Dwa lata temu Strelczuk w tej konkurencji zdobył na podobnej imprezie w Poznaniu brązowy medal, uzyskując prawie identyczny wynik. Obecnie na medal nie wystarczyło. I tym razem wygrał zwycięzca z Poznania - Grek Vasilos Manganas z doskonałym rezultatem 20,90 m. W imprezie wystartowało 16 zawodników z 11 krajów.
Już nie tak dobrze było w pchnięciu kulą. Stawka była niebywale silna i Strelczuk mimo dobrego wyniku (13,50 m) nie zakwalifikował się do finałowej ósemki. Zazwyczaj taki rezultat gwarantował miejsce w finale. Do chwili zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy końcowych wyników tej konkurencji.

Hermes po olimpiadzie
W ubiegły weekend w Bydgoszczy zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Startowała szóstka juniorów młodszych Hermesa Gryfino. Sam udział w tej imprezie jest dużym sukcesem, bo do finałów kwalifikuje się po 24 najlepszych zawodników z całego kraju. W ścisłym finale znalazł się płotkarz (110 m) Miłosz Dutkiewicz, zajmując 6. miejsce z czasem 14,54 sek. Magdalena Chrzanowska w 7-boju wywalczyła 10. miejsce, a Aleksandra Stefańska 13. w rzucie oszczepem.

Z karabinkiem po sukcesy
Niektórzy zawodnicy gryfińskiego Hermesa próbują sił w nietypowej dyscyplinie. Jest to tzw. biathlon letni, różniący się od typowego zimowego tym, iż zamiast nart zakłada się buty biegowe i do szczęścia nie potrzeba wcale śniegu. Kilka osób zdołało się nawet zakwalifikować do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 13-16 lipca w Dusznikach-Zdroju. Jak na tak poważną imprezę, start był zupełnie udany. Najlepsza gryfinianka Milena Kochanowska zajęła 7. miejsce w sprincie oraz 8. w biegu na dochodzenie. Dobrze spisała się także sztafeta dziewcząt w składzie: Kochanowska, Konecka, Kasprzyk, zajmując 8. miejsce. Gryfiński klub sklasyfikowano na 12. pozycji w kraju, a za miejsca finałowe Hermes uzyskał 10 punktów wliczanych do ogólnopolskiego rankingu.